Články - Domov » Ženy » 1. Finálový turnaj: MBK Spišská Belá - BK D Michalovce
1. Finálový turnaj: MBK Spišská Belá - BK D Michalovce

MBK Spišská Belá - BK D Michalovce 50:48; (32:26)

MBK Spišská Belá: Jarabáková 19, Suchanovská 8, Lorenčíková 8, Palušáková 3, Duchová K. 6, (Šimoňáková 4, Grichová 2, Duchová D. 0, Dratvová S. 0, Bizubová S. 0)

BK D Michalovce: Lipková a Vargová po 10, Regendová a Maľuková po 8

TH: 17/13 - 8/7;  FAULY: 10 - 17; TROJKY: 3 - 3

Technická chyba: 1/0

Rozhodovali: Kukelčík, Cetl

Vyjadrenie trénera:

Splnený sen smiley

Keď jedna z háčok, prišla na zápas s tým že, sa jej snívalo, že dnes s Michalovcami vyhráme. Musím sa priznať, že som sa v duchu pousmial. Veď doterajšie naše výsledky s týmto súperom a momentálnym lídrom súťaže jasne hovoria o tom, kto mal byť „pánom“ na ihrisku ( Sp. Belá  - MI 52:80, resp. 48:67).

Po úvode preskočím na záver a potom sa vrátim k priebehu samotného duelu.

Som úprimne rád, že tento jej sen dokázali hráčky splniť. V predzápasovom príhovore som okrem iného hráčkam povedal aj to, aby tento sen spoločne pokúsili splniť, veď my v každom zápase finálových turnajov môžeme len získať. No a dnešný zápas je tomu dôkazom.

Od úvodného rozkoku bol zápas vyrovnaný a ani jedno družstvo si za 19 minút hry nedokázalo vytvoriť žiaden náskok. Až v poslednej minúte druhej štvrtiny sme šnúrou 7:0 získali polčasový náskok 6 bodov. Tento náskok sme v tretej štvrtine dokázali navýšiť o ďalšie 2 body. V konečnom súčte sa ukázalo, že tento náskok 8. bodov bol rozhodujúci. Súper sa hneď v úvode záverečnej štvrtiny úsekom 7:2 vrátil do zápasu a dokonca sa v 8.minúte ujal vedenia 48:47. Avšak bojovnosťou a našou väčšou túžbou po víťazstve sme napokon postupne bod po bode po trestných hodoch obrátili výsledok v náš prospech a myslím si, že aj zaslúžene vyhrali.

Hoci som do zápasu nezapojil všetky hráčky, resp. nedostali toľko hracieho priestoru, podľa môjho názoru nemusia byť smutné. Som rád, že moje rozhodnutie a dôvera v hráčky, ktoré som určil do záverečných minút zápasu prinieslo kolektívu úspech, lebo ako tým hráme v „BEL-EJ“ a celý kolektív si zaslúži pochvalu.

Pozn.: Je na škodu, že 1. finálového turnaja sa pre povinnosti v iných celoslovenských súťažiach nezúčastnilo družstvo Tydamu Košice.

Ďalší turnaj odohráme 26.4.2014 v Michalovciach a záver sezóny uzavrieme zápasmi na pôde Tydamu Košice 3.5.2014.

Vzhľadom na nezúčastnenie sa družsva Tydam Košice si do tabuľky družstvo Košíc pripíše  dve kontumačné prehry.