MBK SPIŠSKÁ BELÁ
Posledné články
3. Finálový turnaj
2. Finálový turnaj
1. Finálový turnaj: MBK Spišská B...
2. kolo play - off: MBK Spišská Bel...
1. kolo play-off: Cassovia KE - MBK S...
Online
Hostí Online: 1

Členov Online: 0

Registrovaní členovia: 3
Najnovší člen: niki
Prihlásenie
Meno

HesloO klube

Spišskobeliansky basketbalový klub začal písať svoju históriu v roku 1995 keď sa umeniu basketbalu začali priúčať sedemročné dievčatá pod vedením trénera Miroslava Rusnačika. Netrvalo dlho a basketbalistky vtedy ešte Školského basketbalového klubu okúsili chuť prvých úspechov. Pravidelnou účasťou na slovenských či zahraničných medzinárodných turnajoch sa postupne zapísali do povedomia celého basketbalového Slovenska. Najväčším úspechom tej doby sa stal titul majsteriek SR v kategórii mladších mini žiačok v sezóne 1998/99, ktoré dievčatá získali na domácej pôde, keďže usporiadateľom záverečného turnaja majstrovstiev Slovenska bol klub ŠBK Spišská Belá a Základná škola na Moskovskej ulici v Spišskej Belej (dnešná ZŠ J.M. Petzvala). 

 

Začiatkom sezóny 1999/2000 sa miesta hlavného trénera ujal Mgr. Ľuboslav Kovalský, bývalý výborný basketbalista. Popri vtedajších starších žiačkach sa otvorila aj prípravka, ktorá chcela pod vedením Ivety Tomaľovej pokračovať v šľapajách svojich starších klubových kolegýň. Vtedy už v ŠBK Spišská Belá nepôsobili len žiačky ZŠ na Moskovskej ulici, ale aj žiačky ZŠ na Štefánikovej ulici, či dievčatá zo Starej Ľubovne a Kežmarku.
 


Úspechy belienskych basketbalistiek sú zdokumentované v klubovej kronike a dôkazné materiály v podobe víťazných trofejí i medajlí majú čestné miesto vo vitríne na ZŠ J.M. Petzvala. Rovnako ako prešiel mnohými zmenami celý klub, sa rekonštrukcie dočkala aj telocvičňa ZŠ kde sa už od zrodu klubu konajú všetky zápasy a tréningy.

 

Po početných zmenách nielen v kádri ale aj na poste trénera, kde sa postupne vystriedali Miroslav Burdíček, Vladimír Kovalský, či Jozef Pavlovič sa o spoluprácu s Mestským basketbalovým klubom v Spišskej Belej prihlásil popradský ŽBK. Symbióza medzi popradským a našim klubom trvala dva roky.

 

V rozbiehajúcej sa sezóne 2012/13 bude, dnes už pod názvom MBK Spišská Belá, klub účastníkom druhej ligy žien. Trénerom sa stal opäť Vlado Kovalský, ktorý rozbehol aj projekt Prípravka, od ktorého si klub rovnako ako aj mesto sľubujú zrod ďalšej generácie skvelých basketbalistiek a možno aj prvú generáciu belianskych basketbalistov.

                                                                                                                                                                    Katka

Partnerské stránky
Odkazy